Reálie francouzsky mluvících zemí

Cestování a poznávací zájezdy – Reálie francouzsky mluvících zemí

Základní informace o francouzsky mluvících zemích pro všechny, kteří chtějí studovat, pracovat či jen cestovat po Francii, Belgii a dalších zemích Frankofonie.


strana 12

France 24 - L'Actualité Internationale

Informační web, na kterém najdete aktuální informace o stávajícím dění ve Francii, ale i v ostatních státech světa. Články jsou zařazeny buď do kategorií podle světadílů nebo podle oboru. Portál můžete číst dokonce i v arabštině.

Jazyk portálu: francouzština, angličtina

La France en bref

Vyčerpávající informace o Francii, jejích obyvatelích, regionech, institucích, kultuře a mnohém dalším, které připravilo francouzské Ministerstvo zahraničních věcí. Stránky jsou přehledné, srozumitelné. Můžete si být jistí, že na nich dostanete vždy aktuální informace a správné údaje.

Jazyk portálu: francouzština

Mapa Frankofonie

IInteraktivní mapa Frankofonních zemí světa.

Jazyk portálu: francouzština

Discover France!

Popis a adresy některých hostelů ve Francii v různých regionech. Další zajímavosti pro turisty a studenty, jako jsou informace o cestování, tipy jak ušetřit apod.

Jazyk portálu: angličtina

Freelang - Magazine

Užitečný web na procvičení znalosti frankofonních reálií, kultury. Tato stránka je zaměřena na studenty, kteří si chtějí rozšířit obzor nejen v jazykových kompetencích, ale i ve všeobecném přehledu. Úroveň francouzštiny je spíše pro hodně pokročilé studenty.

Jazyk portálu: francouzština

Magazine littéraire

Nejvýznamnější francouzský literární magazín on-line, na kterém najdete informace o aktuálním dění v oblasti literatury, divadla a kultury. Obsahuje i archiv, který uchovává všechny články vydané od roku 1986. Najdete zde na 30000 článků a recenzí.

Jazyk portálu: francouzština

Ministerstvo zahraničních věcí

Na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR se vám dostanou vyčerpávající informace o všech státech Evropy. Reálie, mezinárodní smlouvy, doporučení pro turisty, kontakty na české zastupitelství a velvyslanectví a další užitečné informace.

Jazyk portálu: čeština

Regiony Francie

Interaktivní cvičení k zábavě i poučení: přiřaďte ke slepé mapce Francie správné názvy regionů. Počítá se vám skóre správných/špatných odpovědí a čas.

Jazyk portálu: francouzština

Franina.eu – Francouzština online: Francouzské reálie

Franina.eu – Francouzština online jsou stránky zaměřené na studium francouzského jazyka, které nabízí přehled gramatiky, reálie a interaktivní cvičení a testy. Jsou určené jak pro studenty francouzštiny, tak pro samouky a jsou konstruovány jako internetová učebnice.

Organisation internationale de la francophonie

Mezinárodní organizace, která sdružuje frankofonní země celého světa. Zpravodajství, aktuality a zajímavé informace ze světa kultury, ekonomie, technologií i vzdělávání.

Jazyk portálu: francouzština

strana 12

Francouzština na internetu

Francouzština na internetu

Zdroje pro studium francouzštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů francouzštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o francouzštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici francouzštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo