Francouzština do ucha - poslech, audio, MP3, video

Procvičování francouzštiny – Francouzština do ucha - poslech, audio, MP3, video

Podcasting na internetu, audio nahrávky pro studenty francouzštiny.


strana 12

Skyrock

Jedno z nejoblíbenějších rádií pro mladé ve Francii. Můžete ho poslouchat i on-line. Na těchto stránkách najdete veškeré informace o hudebním dění (hlavně v rapu), informace o zpěvácích, hudebních skupinách, různých hitparádách atd…

Jazyk portálu: francouzština

Dictées audio, exercices

Stránky španělské univerzity v Léonu, která na svém webu sdružuje spoustu vhodných jazykových cvičení. Na tomto odkazu najdete diktáty pro všechny jazykové úrovně. Po napsání textu vám systém opraví případné chyby.

Jazyk portálu: francouzština

Ecoutez des dialogues

Na tomto odkazu najdete konverzační cvičení na základní témata (rodina, seznámení, bydlení, zaměstnání, jídlo). Při poslechu před sebou máte i přepsaný text, což vám pomůže k bezchybnému porozumění.

Jazyk portálu: francouzština

FLE phonétique, activités, exercices

Francouzský portál doslova naplněný výbornými odkazy na poslechová cvičení, diktáty, na video a audio ukázky například ze zpráv, nebo úryvky z filmů. Diktáty jsou autokorektivní.

Jazyko portálu: francouzština

Tex´s French Grammar

Výklad francouzské gramatiky zajímavou formou, doplněný o dialogy, komiksy a humor. Vhodné jako oživení výuky i pro samostudium. Stránka je dobře strukturovaná a velmi obsáhlá. Dialogy a příklady na určitý gramatický jev je možno i poslouchat.

Jazyk portálu: angličtina

Better at Listening - French BBC

Máte problémy porozumět rodilým mluvčím francouzštiny? BBC nabízí k absolvování pět kroků k lepšímu prozumění mluvené francouzštiny ve svých audio lekcích. Máte tři pokusy na poslech a pak musíte odpovědět na několik otázek.

Jazyk portálu: angličtina

Ma France

24 internetových video lekcí francouzštiny vytvořených učitelem Stéphane Cornicard. Kdo má pomalejší připojení k internetu, může zvolit i podobu bez videa. Zábavný způsob, jak si rozšířit slovní zásobu.

Jazyk portálu: francouzština

Phonétique

Stránka nabízející vysvětlení a ukázky správné francouzské výslovnosti. Množství informací a zajímavých cvičení. Stránky jsou vhodné, jak pro studenty, tak pro vyučující. Najdete zde například velmi cenná cvičení na procvičování vázání mezi slovy nebo ukázky bezchybné intonace. K užití audio materiálů je nutný Adobe Flash Player.

Jazyk portálu: francouzština

Radio France Inter

Internetová podoba Radio France. Přehrát si můžete jak tématické pořady tak zpravodajské relace. Živé vysílání po internetu.

Jazyk portálu: francouzština

Activités pour la classe de français langue étrangère

Francouzsk portál k procvičení francouzštiny jako cizího jazyka. Učí, jak pracovat s internetem při hledání zadaných informací ve francouzštině. Systém vám zadá například Univerzitu v Rouenu a uvede otázky, na které máte odpovědět. Odpovědi hledáte na oficiálních stránkách univerzity. Na těchto stránkách najdete i různá konverzační cvičení. Využitelné v hodinách francouzštiny pro skupinu žáků jako soutěž.

Jazyk portálu: francouzština

strana 12

Francouzština na internetu

Francouzština na internetu

Zdroje pro studium francouzštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů francouzštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o francouzštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici francouzštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo