Francouzská slovíčka - slovní zásoba

Procvičování francouzštiny – Francouzská slovíčka - slovní zásoba

Stránky k procvičování slovíček a rozšiřování slovní zásoby.


strana 12

About.com - Hangman

Procvičování slovíček formou oblíbené hry „šibenice“, kdy se hádá slovíčko po jednotlivých písmenech. Zábavný způsob, jak si trochu procvičit slovní zásobu

Jazyk portálu: angličtina

Cvičebnice na procvičování slovíček

Slovíčka jsou základem každého jazyka. Je třeba je cvičit, cvičit a cvičit. Pomoci vám může seznam cvičebnic, které jsou dostupné v českých obchodech.

Jazyk portálu: čeština

BBC French

E-learningové stránky britské BBC určené studentům francouzštiny. Spousta materiálů k oživení studia, audio i video materiály, zpravodajství ve francouzštině. jazyk portálu: angličtina

Jeux éducatifs amusants pour les enfants

Velmi pěkný web určený pro francouzské školáky prvního stupně. Najdete zde zábavně ilustrované doplňovačky, zaměřené na tématickou slovní zásobu (např. hlasy zvířat, oblečení, roční období…). Je tu odkaz i na jazykolamy. Slovíčko doplňujete podle obrázku.

Jazyk portálu: francouzština

LanguageGuide.org

Interaktivní ilustrovaný slovníček francouzštiny. Výrazy jsou tematicky roztříděné (le corps, la mer, l'espace…). Po najetí myší na obrázek se u kurzoru zobrazí slovíčko a audio systém přehraje výslovnost. Vhodné i pro naprosté začátečníky a pro rozšíření slovní zásoby pokročilých.

Jazyk portálu: angličtina a francouzština

Le Point du FLE

Tato stránka je doslova nabitá různými cvičeními, kvízy a testy. Pod odkazem Vocabulaire naleznete různá témata slovíček – Le corps humaine, La famille apod. a stránka vás odkáže na interaktivní cvičení těchto slovíček.

Jazyk portálu: francouzština

Lexique FLE

Tyto stránky vám pomohou rozšířit slovní zásobu pomocí interaktivních cvičení. Témata jako bydlení, město, cestování, číslovky nebo hodiny usnadní začátečníkům studium a díky hravé formě je to bude bavit. Jazyk portálu: francouzština

Bonjour de France

Velmi pěkně strukturovaná stránka o francouzském jazyce. Najdete zde cvičení rozšiřující slovní zásobu, idiomatické výrazy, poslechová cvičení. Můžete si vybrat ze čtyř jazykových úrovní. Učení slovíček s tímto portálem je zábavné, protože je doplněno vtipnými obrázky.

Jazyk portálu: francouzština

FrançaisFacile

Otestujte si úroveň vaší francouzštiny. Po vyhodnocení testu hned zjistíte, v čem jste dobří a kde jsou Vaše slabiny. Web Vám pomůže naplánovat, jakými gramatickými jevy začít, abyste ve studiu postupovali co nejefektivněji. Na portále můžete procvičit veškerou gramatiku, slovní zásobu i poslech.

Jazyk portálu: francouzština

Le français en ligne

Interaktivní a autokorektivní francouzský web, který vám pomůže s gramatickými nejasnostmi. Vaše znalosti si můžete otestovat na velkém množství cvičení. Velmi užitečná je i rubrika se slovní zásobou. Slovíčka se učíte pomocí obrázků na hře pexeso.

Jazyk portálu: francouzština

strana 12

Francouzština na internetu

Francouzština na internetu

Zdroje pro studium francouzštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů francouzštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o francouzštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici francouzštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo