Francouzská slovíčka - slovní zásoba

Procvičování francouzštiny – Francouzská slovíčka - slovní zásoba

Stránky k procvičování slovíček a rozšiřování slovní zásoby.


strana 12

Softissimo

Grafikou sice nepříliš zajímavý web, ale pokud jde o obsah, zasluhuje si pozornost. Najdeme zde vše od gramatiky, pravopis, tvoření slov až po stavbu věty a zajímavá slova stejně znějící, ale s jiným pravopisem. Gramatika je vždy přehledně vystvětlena na příkladech.

Jazyk portálu: francouzština

Chronique langue francaise

Abecední výkladový slovníček. Nepříliš rozsáhlý, zato je ale ke každému slovíčku kromě stručného vysvětlení významu připojen i text, ve kterém se tato slovíčka objevují.

Jazyk portálu: francouzština

Synapse Développement

Francouzština on-line pro náročné. Stránka procvičuje různé gramatické jevy, slovní zásobu, můžete si zde vyzkoušet korekturu textu. Najdete zde i stručné vysvětlení gramatiky. Stránka je vhodná pro velmi pokročilé studenty.

Jazyk portálu: francouzština

Verb 2 verb

Stránka, která vyčasuje vložené francouzské sloveso ve všech možných časech. Můžete zadat i určitý tvar a stránka vyhledá od jakého slovesa je. Zároveň uvede i čas a způsob v jakém hledaný tvar je a najde i infinitiv. Vše konfrontuje s angličtinou.

Jazyk protálu: angličtina

BBC Glossary

Abecední slovníček francouzských slovíček s anglickými významy a s odkazy na lekce francouzštiny on-line, kde se dané slovíčko procvičuje. Nevýhodou je omezený obsah, na těchto stránkách se ovšem dá nalézt spousta dalších studijních materiálů.

Jazyk portálu: angličtina

Homonyma a homofony

Cvičení testující znalost francouzských homonym (slov stejného významu) a homofonů (slov stejně znějících s různou grafikou). Po každém úkolu vám systém výkon opraví a spočítá úspěšnost. Vhodné pro začátečníky.

Jazyk portálu: francouzština

Lexigos

Máte potíže s francouzskými znaky? Tato stránka vám umožní vložit do textu francouzské unikátní znaky. Najdete zde i spoustu dalších jazyků. Když kliknete na „Zkontrolovat“, systém vás odkáže na stránku http://bonpatron­.com/, která v textu vyznačí chyby.

Jazyk portálu: francouzština

Procvičování čísel

Interaktivní hra k procvičování čísel od nuly do dvaceti.

strana 12

Francouzština na internetu

Francouzština na internetu

Zdroje pro studium francouzštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů francouzštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o francouzštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici francouzštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo