Francouzská gramatika

Procvičování francouzštiny – Francouzská gramatika


strana 12

FrançaisFacile

Otestujte si úroveň vaší francouzštiny. Po vyhodnocení testu hned zjistíte, v čem jste dobří a kde jsou Vaše slabiny. Web Vám pomůže naplánovat, jakými gramatickými jevy začít, abyste ve studiu postupovali co nejefektivněji. Na portále můžete procvičit veškerou gramatiku, slovní zásobu i poslech.

Jazyk portálu: francouzština

Peinture FLE

Tento web je koncipován hlavně pro učitele francouzštiny, který chce zatraktivnit výuku pomocí multimediálních a interaktivních cvičení. Ze stránek může samozřejmě čerpat každý, kdo při studiu rád pracuje s počítačem. Najdete zde cvičení, která rozšiřují slovní zásobu a prohlubují gramatické dovednosti.

jazyk portálu: francouzština

Franina.eu – Francouzština online: Gramatika

Franina.eu – Francouzština online jsou stránky zaměřené na studium francouzského jazyka, které nabízí přehled gramatiky, reálie a interaktivní cvičení a testy. Jsou určené jak pro studenty francouzštiny, tak pro samouky a jsou konstruovány jako internetová učebnice.

Reverso

Grafikou sice nepříliš zajímavý web, ale pokud jde o obsah, zasluhuje si pozornost. Najdeme zde vše od gramatiky, pravopis, tvoření slov až po stavbu věty a zajímavá slova stejně znějící, ale s jiným pravopisem. Gramatika je vždy přehledně vystvětlena na příkladech.

Jazyk portálu: francouzština

Tex´s French Grammar

Výklad francouzské gramatiky zajímavou formou, doplněný o dialogy, komiksy a humor. Vhodné jako oživení výuky i pro samostudium. Stránka je dobře strukturovaná a velmi obsáhlá. Dialogy a příklady na určitý gramatický jev je možno i poslouchat.

Jazyk portálu: angličtina

Phonétique

Stránka nabízející vysvětlení a ukázky správné francouzské výslovnosti. Množství informací a zajímavých cvičení. Stránky jsou vhodné, jak pro studenty, tak pro vyučující. Najdete zde například velmi cenná cvičení na procvičování vázání mezi slovy nebo ukázky bezchybné intonace. K užití audio materiálů je nutný Adobe Flash Player.

Jazyk portálu: francouzština

Sommaire

On-line přehled francouzské gramatiky, pravopisu a dalších jazykových zajímavostí. Najdete zde například užitečný seznam francouzských přípon. Informace jsou podávány jednoduchou formou, doplněny spoustou příkladů a jednotlivé jevy jsou souvisle provázány.

Jazyk portálu: francouzština

Verb2verbe

Stránka, která vyčasuje vložené francouzské sloveso ve všech možných časech. Můžete zadat i určitý tvar a stránka vyhledá od jakého slovesa je. Zároveň uvede i čas a způsob v jakém hledaný tvar je a najde i infinitiv. Vše konfrontuje s angličtinou.

Jazyk protálu: angličtina

Lexilogos

Máte potíže s francouzskými znaky? Tato stránka vám umožní vložit do textu francouzské unikátní znaky. Najdete zde i spoustu dalších jazyků. Když kliknete na „Zkontrolovat“, systém vás odkáže na stránku http://bonpatron.com/, která v textu vyznačí chyby.

Jazyk portálu: francouzština

strana 12

Francouzština na internetu

Francouzština na internetu

Zdroje pro studium francouzštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů francouzštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o francouzštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici francouzštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo