Francouzská literatura - knihy ve francouzštině

Studium a výuka francouzštiny – Francouzská literatura - knihy ve francouzštině

Stránky věnující se francouzské literatuře ve francouzštině i češtině.


Ebooks libres et gratuits

Web, na kterém najdete širokou nabídku knih v elektronické podobě, které si můžete zdarma stáhnout. V seznamu nabízených děl jsou hlavně francouzští autoři, ale najdete zde i nejznámnější ruské, německé nebo anglické spisovatele.

Jazyk portálu: francouzština

Littérature française - Wikipédia

Známá on-line encyklopedie, na které najdete i rozsáhlou stránku, která se věnuje francouzské literatuře. Kapitoly jsou rozděleny podle století, v každém období najdete i jména nejvýznamnějších autorů a následně i jejich biografii a analýzu některých děl.

Jazyk portálu: francouzština

Etudes littéraires

Na tomto webu najdete texty významných francouzských autorů historie i současnosti, které jsou doplněny komentářem a rozborem. Součástí je i přehled různých literárních období. Na stránce jsou také další odkazy, např. na životopis autora.

Jazyk portálu: francouzština

LibriVox

Skvělý web s ohromnou kolekcí audioknih. Stačí jen vybrat autora, knihu či žánr a můžete nerušeně poslouchat.

Jazyk portálu: angličtina

Littérature francophone virtuelle

Velmi rozsáhlý rozcestník francouzské literatury. Najdete zde odkazy na všechny literární žánry (poezie, drama, science-fiction, detektivní a cestopisné romány nebo třeba filozofické eseje atd.). Web je přehledný a i přes svou velkou obsažnost dostatečně srozumitelný.

Jazyk portálu: francouzština

Magazine littéraire

Nejvýznamnější francouzský literární magazín on-line, na kterém najdete informace o aktuálním dění v oblasti literatury, divadla a kultury. Obsahuje i archiv, který uchovává všechny články vydané od roku 1986. Najdete zde na 30000 článků a recenzí.

Jazyk portálu: francouzština

Projekt Gutenberg

Jedna z největších elektronických knihoven – texty online i ke stažení zdarma. Obsahuje více než 20 000 titulů, systém nabízí vyhledávání abecední i pomocí hledaných výrazů. K dispozici literatura několika světových jazyků, a to jak ve formě překladů, tak i v originálních verzích.

Jazyk portálu: angličtina

AntiŠkola

Webové stránky, které se prezentují jako největší databáze studentských prací v Česku. Přehledný rejstřík odkazuje do nejrůznějších témat, jazyky nevyjímaje.

Jazyk portálu: čeština

Francouzští spisovatelé - Wikipédia

Známá on-line encyklopedie Wikipédia má na svých stránkách i zmínku o francouzských spisovatelích. Tato stránka je ve vývinu, ale i přesto se na ní dají najít zajímavé informace o francouzské literatuře.

Jazyk portálu: čeština

Ricochet

Evropský portál mapující literaturu pro děti a mládež. Knihy můžete vyhledávat podle názvu, autora nebo vydavatele. U každého titulu najdete stručnou charakteristiku a obsah a také krátký úryvek z díla.

Jazyk portálu: francouzština, angličtina nebo španělština

Francouzština na internetu

Francouzština na internetu

Zdroje pro studium francouzštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů francouzštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o francouzštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici francouzštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo