Francouzská literatura - knihy ve francouzštině

Studium a výuka francouzštiny – Francouzská literatura - knihy ve francouzštině

Stránky věnující se francouzské literatuře ve francouzštině i češtině.


strana 12

Littérature belge

Přehledné stránky, které se zabývající belgickou francouzsky psanou literaturou hlavně v období 19. a 20. století. Po kliknutí na jméno autora se vám objeví jeho stručný životopis včetně dalších odkazů.

Jazyk portálu: francouzština

AntiŠkola

Webové stránky, které se prezentují jako největší databáze studentských prací v Česku. Přehledný rejstřík odkazuje do nejrůznějších témat, jazyky nevyjímaje.

Jazyk portálu: čeština

Francouzští spisovatelé - Wikipédia

Známá on-line encyklopedie Wikipédia má na svých stránkách i zmínku o francouzských spisovatelích. Tato stránka je ve vývinu, ale i přesto se na ní dají najít zajímavé informace o francouzské literatuře.

Jazyk portálu: čeština

Labyrinthe

Na těchto stránkách najdete kompletní seznam současných frankofonních autorů, ve většině případů se seznamem jejich vydaných děl a bibliografií. Dozvíte se zde i o francouzských prestižních literárních cenách a o jejich laureátech. Najdete zde i odkazy na další stránky zabývající se literaturou.

Jazyk portálu: francouzština

Recherche documentaire

Francouzský rozcestník, který mapuje odkazy zabývající se frankofonní literaturou. Narazíte zde např. na literaturu zemí Afriky, Quebeku nebo literaturu frankofonních ostrovů. Najdete zde i speciální odkaz na ženskou africkou literaturu.

Jazyk portálu: francouzština

Sommaire Ricochet

Evropský portál mapující literaturu pro děti a mládež. Knihy můžete vyhledávat podle názvu, autora nebo vydavatele. U každého titulu najdete stručnou charakteristiku a obsah a také krátký úryvek z díla.

Jazyk portálu: francouzština, angličtina nebo španělština

A Globe-Gate Research Library

Elektronický rozcestník francouzské literatury 19. století. Obsahuje jak obecné teoretické úvody o francouzské literatuře, tak i odkazy na plné texty jednotlivých autorů a jejich život.

Jazyk portálu: angličtina a francouzština

Littérature québécoise

Kompletní stránky, které mapují quebeckou literaturu, přes románovou tvorbu, poezii, eseje až po drama. Na stránce najdete i různé odkazy na další zajímavé stránky.

Jazyk portálu: francouzština

Site Moliére

Stránka obsahující vše o francouzském dramatikovi Moliérovi – životopis, hry v plném znění online a další informace. Na tomto webu najdete i odkazy na další klasické autory.

Jazyk portálu: francouzština

strana 12

Francouzština na internetu

Francouzština na internetu

Zdroje pro studium francouzštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů francouzštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o francouzštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici francouzštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo