Francouzské slovníky on-line

Studium a výuka francouzštiny – Francouzské slovníky on-line

Slovníky


strana 12

French Audio Dictionary

Jednoduchý, bohužel nepříliš obsáhlý francouzský audio slovník na stránkách About.com – přehraje výslovnost rodilého mluvčího. Součástí je i slovník vlastních jmen.

Jazyk portálu: angličtina

Dictionnaire du droit privé

Francouzský on-line slovník právnické francouzštiny s podrobnou bibliografií. Velmi přehledný a obsáhlý, hledaný výraz je podrobně a srozumitelně vysvětlen. Lze zde najít i seznam právních zkratek, francouzských soudů a tribunálů.

Jazyk portálu: francouzština

Překladač z francouzštiny do češtiny

Populární překladač Google využijete nejen pro překlad textu, ale i pro překlad celých webových stránek. A nejen pro francouzštinu.

jazyk portálu: čeština

Slovník francouzsko-český a česko-francouzský

Oblíbený slovník Seznamu pro překlady z šesti evropských jazyků. Samozřejmě také francouzštinu.

jazyk portálu: čeština

Wiktionnaire

Francouzský on-line slovník s grafikou encyklopedie Wikipedia. Slovník doslova nabitý veškerými informacemi, součástí jsou i různé specializované a odborné slovníky (argot, familiární výrazy, přísloví, literární jazyk, archaismy, zkratky). Lze zde najít i výrazy typické pro belgickou nebo quebeckou francouzštinu.

Jazyk portálu: francouzština

Answers.com

Velmi přehledný francouzský on-line slovník. Hledaný výraz je podrobně vysvětlen, jeho použití ve větě je ukázáno na příkladu. Slovník vyhledá i idiomatické použití slova a jeho různé významy v rozličných oborech.

Jazyk portálu: francouzština

BBC French

E-learningové stránky britské BBC určené studentům francouzštiny. Spousta materiálů k oživení studia, audio i video materiály, zpravodajství ve francouzštině. jazyk portálu: angličtina

Le Dictionnaire de la Zone - Cobra le Cynique

Velmi obsáhlý on-line slovník, který mapuje především argotické a slangové výrazy vycházející z mluvy na francouzských předměstích. Vyhledává samostatná slova i slovní spojení, vysvětluje je pomocí příkladů, např. úryvků z písní nebo knih.

Jazyk portálu: francouzština

Office québécois de la langue française

Terminologický on-line slovník, přehledný a hodně obsáhlý. Shromažďuje termíny z rozličných oborů. Neobsahuje běžně mluvenou rovinu jazyka. Slovník je dvojjazyčný, zadaný francouzský výraz je vysvětlen pomocí anglického ekvivalentu a naopak.

Jazyk portálu: francouzština

Laboratoire CRISCO: consultation du dictionnaire

Velmi dobrý francouzský slovník synonym, který vytvořili odborníci na Univerzitě v Caen. Obsahově jsou stránky bezchybné, bohužel jejich struktura je trochu nepřehledná. Slovník vyhledá více synonym a v tabulce znázorní, jakou měrou se výrazy překrývají. Najde k požadovanému výrazu i slovo opačného významu.

Jazyk portálu: francouzština

strana 12

Francouzština na internetu

Francouzština na internetu

Zdroje pro studium francouzštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů francouzštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o francouzštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici francouzštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo