Učební pomůcky

Studium a výuka francouzštiny – Učební pomůcky

Pomůcky k výuce francouzštiny pro učitele a lektory, CD romy, učebnice...


strana 12

Jazyky.com - Učební materiály

Specializovaná rubrika internetového časopisu Jazyky.Studium­.Práce s tipy na studijní a učební materiály ke studiu jazyků. Textové, audio i video materiály nejen francouzštiny.

Jazyk portálu: čeština

Francouzský podcast

Učíte se francouzsky už léta, ale stále nejste schopni při poslechu odlišit jednotlivá slovíčka od sebe? Hledáte nahrávky francouzštiny v MP3 formátu a nevíte si rady v moři internetu?

French About

Internetové stránky věnované výuce francouzštiny. Výukové materiály, bohatý audio i video doprovod, články zaměřené podrobně na jednotlivé jazykové jevy. Pro někoho může být nevýhodou, že stránky jsou celé v angličtině.

Jazyk portálu: angličtina

Cordial

Francouzština on-line pro náročné. Stránka procvičuje různé gramatické jevy, slovní zásobu, můžete si zde vyzkoušet korekturu textu. Najdete zde i stručné vysvětlení gramatiky. Stránka je vhodná pro velmi pokročilé studenty.

Jazyk portálu: francouzština

Français Interactif

Kompletní stránky pro studium a výuku francouzštiny. Výukové lekce, podcasty rodilých mluvčí, testy, videa, vysvětlení gramatiky i slovní zásoba. Každá lekce obsahuje užitečné fráze, které jsou následovány slovníčkem. Gramatika vysvětlena anglicky, slovíčka taktéž.

Jazyk portálu: angličtina

Francouzský blog

Český blog zabývající se francouzštinou. Informace jsou přehledné, najdete zde kategorie věnující se gramatice, literatuře, rady, jak správně sepsat resumé, jaké výrazy používat při formální konverzaci a také velmi obsáhlé tématicky zpracované otázky týkající se reálií.

Jazyk portálu: čeština

Le Point du FLE

Tato stránka je doslova nabitá různými cvičeními, kvízy a testy. Najdete zde úryvky z písniček, při jejichž poslechu máte za úkol doplňovat chybějící výrazy. Dále zde narazíte na video ukázky z francouzských kreslených filmů a na různé hrané dialogy. Pod ukázkou je často přepsán text.

Jazyk portálu: francouzština

Bonjour de France

Velmi pěkně strukturovaná stránka o francouzském jazyce. Najdete zde gramatiku, slovní zásobu, idiomatické výrazy, poslechová cvičení. Můžete si vybrat ze čtyř jazykových úrovní. Učení slovíček s tímto portálem je zábavné, protože je doplněno vtipnými obrázky.

Jazyk portálu: francouzština

Études littéraires Grammaire

Velmi užitečný francouzský web, který přehledně a podrobně sdružuje celou francouzskou gramatiku. Najdete zde vše potřebné pro samostudium. Portál věnuje i prostor stylistickým normám a pravopisným kvízům.

Jazyk portálu: francouzština

Memrise

Internetový server Memrise je kvalitní portál pro procvičování velkého počtu světových jazyků.

Jazyk portálu: angličtina

strana 12

Francouzština na internetu

Francouzština na internetu

Zdroje pro studium francouzštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů francouzštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o francouzštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici francouzštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo