Učební pomůcky

Studium a výuka francouzštiny – Učební pomůcky

Pomůcky k výuce francouzštiny pro učitele a lektory, CD romy, učebnice...


strana 12

Calembours

Internetové stránky, které shromažďují slovní hříčky, přesmyčky, ale i různé citáty známých autorů nebo přísloví a pranostiky. Na tomto webu najdete i obsáhlý seznam zkratek nebo seznam mnemotechnických pomůcek.

Jazyk portálu: francouzština

ClicNet

Vemi obsáhlý francouzský rozcestník, uvádí více než 400 různých studijních zdrojů vhodných pro studenty i vyučující. Odkazuje na jazykové stránky, ale i na kulturní dění ve frankofonním světě, slovníky, ale také třeba radí, jak správně postupovat při psaní dopisu a jiných dokumentů.

Jazyk portálu: francouzština

Franc Parler

Celosvětové sdružení učitelů a lektorů francouzštiny. Zajímavé materiály ke stažení použitelné při výuce. Na tomto webu najdete i inzeráty nabízející například volná pracovní místa nebo školy, které mají zájem o výměnné pobyty.

Jazyk portálu: francouzština

Reverso

Grafikou sice nepříliš zajímavý web, ale pokud jde o obsah, zasluhuje si pozornost. Najdeme zde vše od gramatiky, pravopis, tvoření slov až po stavbu věty a zajímavá slova stejně znějící, ale s jiným pravopisem. Gramatika je vždy přehledně vystvětlena na příkladech.

Jazyk portálu: francouzština

Tex´s French Grammar

Výklad francouzské gramatiky zajímavou formou, doplněný o dialogy, komiksy a humor. Vhodné jako oživení výuky i pro samostudium. Stránka je dobře strukturovaná a velmi obsáhlá. Dialogy a příklady na určitý gramatický jev je možno i poslouchat.

Jazyk portálu: angličtina

Sommaire

On-line přehled francouzské gramatiky, pravopisu a dalších jazykových zajímavostí. Najdete zde například užitečný seznam francouzských přípon. Informace jsou podávány jednoduchou formou, doplněny spoustou příkladů a jednotlivé jevy jsou souvisle provázány.

Jazyk portálu: francouzština

Homonyma a homofony

Cvičení testující znalost francouzských homonym (slov stejného významu) a homofonů (slov stejně znějících s různou grafikou). Po každém úkolu vám systém výkon opraví a spočítá úspěšnost. Vhodné pro začátečníky.

Jazyk portálu: francouzština

Activités pour la classe de français langue étrangère

Francouzsk portál k procvičení francouzštiny jako cizího jazyka. Učí, jak pracovat s internetem při hledání zadaných informací ve francouzštině. Systém vám zadá například Univerzitu v Rouenu a uvede otázky, na které máte odpovědět. Odpovědi hledáte na oficiálních stránkách univerzity. Na těchto stránkách najdete i různá konverzační cvičení. Využitelné v hodinách francouzštiny pro skupinu žáků jako soutěž.

Jazyk portálu: francouzština

strana 12

Francouzština na internetu

Francouzština na internetu

Zdroje pro studium francouzštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů francouzštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o francouzštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici francouzštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo