Organizace a instituce

Zdroje informací o francouzštině – Organizace a instituce

Oficiální stránky organizací a informace o nich.


strana 12

La France en bref

Vyčerpávající informace o Francii, jejích obyvatelích, regionech, institucích, kultuře a mnohém dalším, které připravilo francouzské Ministerstvo zahraničních věcí. Stránky jsou přehledné, srozumitelné. Můžete si být jistí, že na nich dostanete vždy aktuální informace a správné údaje.

Jazyk portálu: francouzština

Erasmus+

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu, mládeže a neformálního vzdělávání.

Jazky portálu: čeština

Alliance Francaise

Web mezinárodní organizace pro podporu šíření francouzské kultury a testování francouzského jazyka Alliance Francaise. Bližší informace o certifikátech DELF a DALF. V ČR funguje šest poboček (Brno, Pardubice, Ostrava, Hradec Králové, Liberec, Plzeň, České Budějovice).

Jazyk portálu: francouzština nabo angličtina

EduFrance

Francouzský web, který poskytuje informace o francouzském školství. Jeho stránky jsou velmi přehledné, obsáhlé a pomůžou vám vybrat přesně ten typ školy a obor, který si přejete studovat. Organizace má pobočky po celém světě.

Jazyk portálu: francouzština, angličtina, španělština

Institut français de Prague

Tato organizace šíří francouzský jazyk mimo hranice frankofonního prostředí, dále se zabývá organizací mezinárodních zkoušek DELF a DALF. V prostorách institutu najdete i rozsáhlou knihovnu, jazykové i kulturní centrum (promítací sál, výstavní plochy).

Jazyk portálu: čeština, francouzština

Ministerstvo zahraničních věcí

Na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR se vám dostanou vyčerpávající informace o všech státech Evropy. Reálie, mezinárodní smlouvy, doporučení pro turisty, kontakty na české zastupitelství a velvyslanectví a další užitečné informace.

Jazyk portálu: čeština

AMATE (Asociace metodiků)

Zájmové sdružení metodiků cizích jazyků, které si klade za cíl přispívat ke zdokonalení výuky cizích jazyků na všech typech škol v České republice.

Jazyk portálu: čeština.

Asociace jazykových škol

Dobrovolné sdružení jazykových škol a agentur ČR, fungující formou členství. Bere si za cíl poskytovat profesní zázemí svým členům, propagovat prestiž členů AJŠ.

Jazyk portálu: čeština.

CEFRES (Centre français de recherche en sciences sociales)

Ústav pro výzkum, který spadá pod francouzské Ministerstvo zahraničí. Zprostředkovává univerzitní kontakty a rozvíjí vědecké sítě v ČR a střední Evropě, hlavně v oblasti humanitních a společenských věd. Organizace poskytuje i prestižní stipendia pro studenty.

Jazyk portálu: čeština, francouzština, angličtina

Europe et international

Stránky francouzského Ministerstva školství. Informuje o možnostech pro zahraniční studenty, nabízí mezinárodní kurzy. Na tomto webu najdete např. strukturu francouzského školství a další informace týkající se vzdělávání ve Francii.

Jazyk portálu: francouzština

strana 12

Francouzština na internetu

Francouzština na internetu

Zdroje pro studium francouzštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů francouzštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o francouzštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici francouzštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy francouzština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo